Stěhujeme se na novou adresu, od 20.5. najdete naše výdejní místo v ulici Pražská 647/158, Brno - Bosonohy

Otázky, odpovědi

 Na této stránce se vám pokusíme odpovědět na vaše nejčastější dotazy ohledně suchého ledu, jeho dopravy, osobního odběru atd.. 

 

 


1. Adresa osobního odběru   

  • ADENELA CZ, s. r. o., Pražská 647/158, 642 00 Brno - Bosonohy, Otevírací doba: Po-Pá 8:30 - 14:00. Polední přestávka 12:00 - 13:00 hod. 

 

2. Jak dlouho vydrží suchý led?

  •     Suchý led se neustále odpařuje. Rychlost odpařování při teplotě 20C se pohybuje okolo 15% z celkové váhy ledu. V tabulce naleznete o kolik se sníží váha ledu za 24, 48 a 72hodin.

        

Ubytek ledu

 

 

3. Kdy si mám led objednat?

V průběhu objednávky si zvolíte datum, kdy potřebujete led doručit.

V případě osobního odběru na našem výdejním místě pro Vás bude suchý led připraven k vyzvednutí v den, který jste si zvolili – více v oddílu o osobním odběru.

V případech, kdy si zvolíte dopravu přepravní společností, led odesíláme jeden den před požadovaným datem doručení. Pří výběru tohoto způsobu doručení je třeba vzít v potaz možnost zpoždění dodání na straně přepravce. Ve většině případů je led doručován následující pracovní den od odeslání, avšak u malého procenta zásilek může dojít ke zpoždění během přepravy. Za takové zpoždění neneseme odpovědnost.

V případech, kdy máte na datum doručení suchého ledu navázány další aktivity s pevně stanoveným časem, např. svatba, oslava, divadelní představení, letecká nebo jiná přeprava vyžadující chlazení suchým ledem, doporučujeme zvolit si datum doručování zásilky raději o jeden den dříve, a to právě z výše uvedeného důvodu možného zdržení na straně přepravce. Pokud byste objednávali o den dříve, doporučujeme navýšit požadované množství suchého ledu o 25 % z důvodu úbytku váhy během cestování/čekání na využití.

 

4. Jakou máte spediční firmu?

  • Využíváme služeb společnosti WeDo. Doručujeme po celé ČR následující pracovní den po odeslání (95% úspěšných dodávek k našim zákazníkům).

 

5. Potřebujeme led doručit ráno, v poledne nebo večer..

  • My neznáme jednotlivé rout plány společnosti WeDo po celé České republice a ani je neumíme ovlivnit.

 

6. Můžu si dát suchý led do nápoje?

  • Ano můžete. Doporučujeme k tomu použít plnitelné kapsle nebo míchátka, které vás ochrání proti případnému vypití suchého ledu.

 

7. Kde mám skladovat suchý led?

  • Optimální je chladné místo, kam nesvítí slunce. Pokud máte doma mrazák, dejte celý box do něj (bez kartonu). Výrazně zpomalíte odpařování.

 

8. Chci chladit nápoje (víno, plechovky piva..)

  • Chlazení nápojů suchým ledem je jeden z nejrozšířenějších a nejrychlejších způsobů. Do polystyrenového boxu nasypte vrstvu suchého ledu. Na ni umístíte například ručník a na něj si položíte nápoje. Zhruba po 3-4min. nápoje vytáhněte a chvilku počkejte než je otevřete. Sycené nápoje by vám po otevření, díky prudké změně teploty, mohly vytrysknout.