Naše výdejní místo nově najdete v ulici Pražská 647/158, Brno - Bosonohy

Chladič piv Eisblock Unikátní systém chlazení láhvového piva

Kód: EISBLOCK
Novinka Tip
Značka: Eisblock
349 Kč / ks 288,43 Kč bez DPH
Skladem

Forma na výrobu ledového chladiče piv EISBLOCK

Detailní informace

Detailní popis produktu

EISBLOCK forma na výrobu ledového chladiče piv

 

Jak to funguje:

1. Nejprve naplňte formu vodou až po plnicí čáru a vložte do mrazáku, případně, pokud jste si u nás zakoupili suchý led, tak do krabice se suchým ledem.

2. Počkejte až voda ve formě EISBLOCK zmrzne.

3. Jakmile je EISBLOCK zmrzlý, opatrně vyjměte led z formy.

4. Vytvořený EISBLCK vložte do pivní přepravky na hrdla piv.

5. Již po 30ti minutách se láhve ochladí až o 10stupňů.

6. Pokud chcete začít konzumaci, stačí chytiti jednu ze středních láhví a zvednout ji i s EISBLOCKEM.

7. Rohové láhve přesunujte do středu, kde je chlad větší.

 

TECHNICKÉ VYSVĚTLENÍ:


Forma na ledové bloky o rozměrech 33 cm x 25 cm x 6 cm zabírá v mrazničce nebo mrazicím boxu minimum místa. Dokonce se vejde i do přihrádek mrazničky. Když je blok zmrzlý, vyjměte jej z formy a položte na přepravku. Přímý kontakt mezi ledovým blokem a lahví, bez izolační vrstvy vzduchu mezi nimi, znamená, že chladná energie nashromážděná v mrazničce po dobu pěti hodin se ve velmi krátké době přenese do hrdla lahve.

Když ledový blok pomalu taje na kontaktní ploše, sklouzne díky kónickému tvaru hrdla láhve dolů a zůstane vždy v přímém kontaktu bez rušivé vrstvy vzduchu. Tající voda stéká po láhvi směrem dolů, a tím se také zvyšuje chladicí účinek.

Studená tekutina, která se tvoří v hrdle láhve (obvykle pivo, ale funguje i u jiných nápojů), zvyšuje svou hustotu, a proto klesá dolů. Tekutina tak v láhvi cirkuluje a stává se rovnoměrně chladnou.

Pokud se po 30 až 60 minutách blok ledu usadí na přihrádku bedny (úspěch chlazení je pak 10° až 15°), vytvoří se mezi hrdlem láhve a ledem vzduchová mezera se studeným vzduchem. Tento studený vzduch udržuje láhev dlouho chladnou a zabraňuje jejímu opětovnému ohřátí. Zpomaluje také další opotřebení bloku ledu.

Pokud ledový blok při mrazení praskne, lze stále používat obě poloviny. Energie je k dispozici. Nebo mezeru vyplňte studenou vodou a krátce ji znovu zmrazte.

 

 

Náš tip:

Jedete na ryby, nemáte možnost chlazení, kupte si u nás 5kg suchého ledu v 10 kg termoboxu, formu u vody naplňte vodou z řeky, jezera, přehrady, formu umístíte do krabice se suchým ledem, jakmile voda zmrzne (bude to rychle) formu optrně vyndejte, vytvořený led umístěte na přepravku s pivama. V boxu se suchým ledem můžete nechat vytvářet další ledový blok. 

 

EISBLOK

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: