3 případy kdy vás zachrání suchý led

Plánujete dovolenou v létě?

Pokud jste již nejednu absolvovali víte, že přepravovat a skladovat potraviny v chladu není jednoduché. Zapomeňte však na tradiční přenosné lednice nebo zmrazené bloky ledu v plastových zásobnících. Často roztají rychleji, než potřebujete. Existuje efektivnější způsob jak přepravovat chlazené jídlo či nápoje. A dokonce bez otravných louží vody všude kolem.

Vyzkoušejte suchý led.

Potraviny zůstanou dokonale chlazené během celé cesty a dokonce i déle, pokud budete potřebovat. Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého, které svými vlastnostmi plně nahrazuje ochlazování jakéhokoli druhu. Dostupný je nejen pro průmyslovou výrobu, vědu a výzkum. Suchý led si můžete objednat i vy. Dokonce už od jednoho kilogramu. O tom jak vlastně vzniká a jak se vyrábí suchý led se více dočtete v článku Suchý led- revoluce v chlazení. Pro každého.  

Hledáte první pomoc v případě, že vaše lednička náhle vypověděla službu? 
Uskladnit množství jídla a potravin, které potřebují zůstat chlazené, to dá zabrat. Platí to i v případě, pokud vás překvapí výpadek elektrické energie. V takových chvílích se spolehněte na suchý led. Postačí, když umístíte jeden blok suchého ledu na spodek chladničky a druhý na vrchní část mrazničky. A problém s tím, jak uchovat jídlo studené, máte vyřešen. 

A do třetice vám tento účinný ochlazovač podá pomocnou ruku, když budete plánovat další vaši slavnou párty či rodinnou oslavu. Představte si, že se nemusíte omezovat na místa s množstvím zásuvek pro chladničky a zásobníky na zmrzlinu. Nepotřebujete dokonce ani techniku se světelnými efekty. Na toto všechno vám postačí jeden pomocník - suchý led. 
Pelety nebo bloky suchého ledu jednoduše použijete na ochlazování nápojů a potravin v nádobách s pootevřeným víkem. Návody na přesvědčivé efekty se suchým ledem naleznete zde.


Při manipulaci se suchým ledem nezapomínejte na bezpečnostní opatření.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení