Suchý led - zabiják molů v šatníku

Sáček s levandulí si vesele voní ve vaší skříni, ale moli ji za žádnou cenu nechtějí opustit? 
Pokud jste vyzkoušeli již všechny osvědčené babské triky, nadešel čas na něco efektivní. A to dříve, než se moli pustí do vašeho oblíbeného hedvábného svetru! 

Máme pro vás tip, jak se účinně zbavit molů. Levně, jednoduše a nadobro. Stačí, když si pořídíte pár kilo suchého ledu a pevné plastové pytle (například na odpadky). 
Suchý led nejen účinně bojuje s krtky či odstraňuje štěnice z vaší ložnice. Lehce zatočí i s nepříjemnými moly. Takto: 

Do plastového sáčku vložte několik kusů napadeného oblečení. Hned nato přihoďte dvě-tři malé lopatky suchého ledu. Opět navrstvěte oblečení a následně zhruba stejné množství pelet suchého ledu. Tento postup několikrát opakujte. Nakonec pytel s oblečením a suchým ledem uzavřete. Ponechte však skulinu, kudy může unikat plyn, který vzniká sublimací pevného oxidu uhličitého - suchého ledu. V případě, že pytel uzavřete vzduchotěsně, hrozí jeho roztrhnutí působením vznikajícího tlaku. Pytel důkladně utěsněte až po úplném vypaření se suchého ledu. 
Nechte ještě 3-4 dny oxid uhličitý působit, abyste si byli jisti, že důkladně zničil nejen dospělé jedince, ale i larvy a vajíčka. 
A váš hedvábný svetr bude patřit mezi nejoblíbenější kousky vašeho šatníku ještě několik podzimů. Nemějte obavy, suchý led oblečení nepoškodí. 

Při manipulaci se suchým ledem nezapomínejte na bezpečnostní opatření.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení