Milujete víkendy v kempu? Poradíme vám, jak uchovat jídlo i bez ledničky

Vyrážíte rádi do kempu a trávíte v něm celé víkendy? Nebo jste hudební nadšenci a obrážíte několikadenní festivaly? Pak vás při ubytování ve stanu nebo týpí možná trápí jedna záludná otázka – jak skladovat potraviny a nápoje, aby se nezkazily?

Protože ne vždy máte možnost připojení do elektrické sítě, ledničku ponechte doma a přečtěte si naše praktické tipy, jak udržet potraviny zmrazené nebo chlazené i bez ní.

Vyzkoušejte suchý led

K perfektnímu uchování potravin i bez ledničky vám postačí pouze 3 věci – chladicí box, suchý led a kostky ledu, které si můžete předem zamrazit doma. Nejjednodušším způsobem je navrstvit suchý led na dno chladicího boxu a poté na něj přidat kostky ledu. Suchý led je udrží zmrazené, což napomůže uchovávat vaše potraviny nebo nápoje v optimální teplotě až po několik dní.

Doporučujeme také obsah boxu každý den zkontrolovat a v případě potřeby doplnit led, což obvykle nastává při vysokých venkovních teplotách.

 

Jak uchovat jídlo i bez ledničky: Suchý led

Suchý led – bloky

Kolik suchého ledu budete potřebovat?

Nezapomeňte, že suchého ledu postupně ubývá – neustále se odpařuje. Dbejte proto na to, abyste měli s sebou dostatečné množství.

Podle našich zkušeností vám na 3–4 dny vystačí 10 až 15 kg suchého ledu. Vyjměte vždy cca 2 kg suchého ledu, umístěte na dno chladicího boxu a doplňte kostkami ledu. Zbývající suchý led skladujte v polystyrenovém termoboxu umístěném nejlépe na místě, kam nesvítí slunce. Výrazně tak zpomalíte jeho odpařování.

Patří suchý led i přímo do nápoje?

Bez dobrého chlazeného drinku si pobyt v kempu ani neumíme představit. Suchý led si můžete dát i do nápoje a užít si dokonalý kouřový efekt, který jeho zchlazením vznikne. Pozor! Využijte k tomu ale kapsle nebo koktejlová míchátka, které suchým ledem naplníte, abyste zabránili jeho případnému vypití – teplota suchého ledu totiž dosahuje -79°C.

Co dělat se zbytkem suchého ledu?

Prodloužený víkend utekl jako voda, ale ještě stále vám zbyl nějaký suchý led a nevíte, jak s ním naložit? Je to zcela jednoduché.

Umístěte termobox se suchým ledem bez víka na bezpečné a dobře větrané místo mimo dosah dětí a zvířat a nechte jej zcela odpařit. Suchý led netaje, a proto vám po jeho odpaření zůstane prázdný termobox.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení