Strašidelná dýně

K Halloweenské výzdobě patří neodmyslitelně velká hrůzostrašná dýně. Tento rok se však nemusíte trápit s tím, jak vyřezat dýni originálně. Přinášíme vám návod, jak udělat z obyčejné dýně strašidelnou halloweenský dekoraci, na kterou nikdo jen tak nezapomene. Z její otvorů se bude totiž plazit hrůzostrašná mlha.

strasidelna-dyne

Potřebujete:

1 velká dýně vhodná na vyrezávaní
nůž na vyřezávání
1 sklenice
horká voda
sůl
suchý led

Nejprve si připravíme dýni. Odřízněte vrchní část a vydlabejte vnitřek tak, aby vám zůstal dutý prostor. Následně proveďte do dýně zářezy a vyformujte tak její tvář podle vlastní fantazie. Množství inspirace najdete i na internetu. Pokud máte strašidelný obličej dýně vyřezaný, vložte dovnitř sklenici se slanou horkou vodou. Nasaďte si rukavice a opatrně vezměte pár pelet suchého ledu. Se suchým ledem manipulujte opatrně, přečtěte si opatření, které musíte při zacházení s ním dodržovat.
Suchý led vhoďte do sklenice a otvor v dýně uzavřete odříznutou částí. Z dýně se v momentě začne plazit mlha, která všem kolem vyčaruje husí kůži na celém těle. Pokud chcete, aby efekt mlhy vycházel jen z úst halloweenské dýně, použijte nižší pohár. Mlha se kvůli své hmotnosti bude udržovat ve spodních částech vaší originální halloweenské dekorace.

Chystáte i nezapomenutelnou Halloweenskou párty? Vyzkoušejte náš návod na originální drink – Čarodějný elixír.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení