Suchý led - využití v zemědělství i na zahradě

To, co nám dnes hrstmi nabízí příroda, se může již zanedlouho výrazně změnit.
Už teď vidíme, že působením klimatických změn, lidského zásahu a znečištění se mění i flóra kolem nás.
I vám se zdá, že ty rajčata dnes nechutnají jako kdysi? Že jsou jablka i při dobrém skladování brzy vhodné sotva tak do jablečného moštu?
Ovoce a zelenina bez chuti a voní, dozrávající nepřirozeně, během několikadenní přepravy, na nás číhá v každém supermarketu.

I když se to zdá být nepravděpodobné, tuto pochmurnou situaci pomáhá zachránit suchý led. Využívá se nejen v průmyslu a zdravotnictví, ale i v zemědělství. Suchý led svými vlastnostmi pomáhá skladovat semena a obilí a chrání je před napadením hmyzem, bakteriemi a plísněmi. Suchý led netaje, ale přímo přechází do plynného skupenství. Tím zajistí fumigaci - plynování. Zjednodušeně mluvíme o "vykuřování" osiva a jeho ekologické desinsekci.

Druhé využití suchého ledu nastává při vernalizaci - jarovizaci rostlin. Suchý led svou nízkou teplotou napomáhá stimulovat kvetení a růst rostlin podle potřeby. Opětovně ekologickým způsobem.

No a nakonec díky suchému ledu můžeme opakovaně uchovávat konkrétní semínka plodiny, která nám letos tak velmi chutnaly a zachovávat tak její genetickou informaci. Protože není rajče jako rajče.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení